Bugun...Yalan ve iftirayı alışkanlık yaptı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın suç duyurusunda, Kılıçdaroğlu’nun FETÖ tarafından üretilen sahte telefon görüşmeleri üzerinden hakaret ettiği, yargı kararlarına rağmen bu alışkanlığını değiştirmediği savunuldu

facebook-paylas
Tarih: 09-01-2018 12:46

Yalan ve iftirayı alışkanlık yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beşiktaş Belediyesi önünde İçişleri Bakanlığı tarafından görevinden alınan CHP’li Murat Hazinedar’ı savunurken, “Benim Belediye Başkanım, ‘oğlum paraları sıfırladın mı’ demedi” diyerek, kendisine hakaret ettiği gerekçesiyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulundu. Dilekçede Kılıçdaroğlu’nun yalan ve iftira üzerine siyaset yapmayı alışkanlık haline getirdiği savunuldu.
Erdoğan’ın avukatı Hüseyin Aydın’ın Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na verdiği dilekçede, Kılıçdaroğlu’nun 5 Ocak 2018’deki konuşmasından bölümlere yer verildi. Kılıçdaroğlu, görevden alınan Hazinedar’ı savunurken 17/25 Aralık operasyonlarına atıfta bulunarak, “Bizim evlerde çok şükür ayakkabı kutuları yok”, “Benim Belediye Başkanım, ‘oğlum paraları sıfırladın mı’ demedi” ifadelerine yer vermişti. Dilekçede, Kılıçdaroğlu’nun kullandığı cümlelerle Erdoğan’a alenen hakaret ettiği kaydedilerek, şöyle denildi: “Şüphelinin, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından alçakça ve sahte olarak üretilen telefon konuşmalarına atfen Sayın Cumhurbaşkanımıza yönelik olarak sarf ettiği ifadeler, her türlü ahlaki vicdani ve insani değerden yoksundur. Bir babanın oğlu ile olan telefon görüşmelerinin dinlenmesi ve daha sonra bu dinlemelerden kelime, ses ve hecelerde tahrifat yapılarak, sahte bir görüşme üretilmesi ve kamuoyuyla paylaşılması FETÖ’ye özgü alçakça ve ahlaksızca bir girişim olarak tarihin sayfalarında yerini almıştır. Böyle bir girişimin yaklaşık dört yıl sonra, daha önce hukuken yaptırım altına alınmış olmasına rağmen ana muhalefet partisinin lideri şüpheli tarafından tekraren dillendirilmesi şüphelinin Sayın Cumhurbaşkanımıza yönelik olarak hiçbir insani ve ahlaki ilke gözetmeden muhalefet yaptığının açık bir göstergesidir.”
‘İşbirliği yansıması’
Kılıçdaroğlu’nun şikayete konu açıklamalarında bahsettiği telefon görüşmelerine ait ses kayıtlarının sahteliğinin, bilirkişi raporlarıyla sabit olunduğu bildirilen dilekçede, buna rağmen Kılıçdaroğlu’nun, Erdoğan’a yönelik aynı ve benzer iddia ve söylemlerle kişilik haklarını ihlal eden hakaret içerikli beyanlarını tekrarladığı anlatıldı. Dilekçede, şu değerlendirmede bulunuldu:
“Bilindiği gibi 17-25 Aralık yargı darbesi girişiminden hemen sonra FETÖ öncülüğünde Sayın Cumhurbaşkanımıza yönelik olarak mesnetsiz ve dayanaksız iddialarla algı oluşturmak maksadıyla içeride ve dışarıda yaygın bir kampanya başlatılmıştır. Şüpheli de ilk günden itibaren söz konusu kampanyayı sahiplenmiş ve Sayın Cumhurbaşkanımız hakkında haksız ve gerçek dışı iddialarla kampanyaya katkı sağlamıştır. 17-25 Aralık darbesinin azmettiricilerinin, Türkiye’de başarısız olmanın verdiği kin ve öfkeyle ABD’de adli soruşturma kılıfı altında benzer iddialarla dava açtığı ve davanın kamuoyuna yansıtıldığı bugünlerde, aynı kampanyanın FETÖ tarafından başlatılması ve eş zamanlı olarak şüpheli ve genel başkanı olduğu parti tarafından asılsız iddiaların dile getirilmesi ve hakarete varan ifadelerle kullanılması, yukarıda ifade edilen işbirliğinin bir yansıması olarak değerlendirilmelidir.”
‘Kamu davası açılsın’
Dilekçede, Kılıçdaroğlu’nun bir süre önce Erdoğan’ın yurtdışında parası olduğunu iddia ettiği, daha sonra Erdoğan’ın yakınlarının yurtdışına para aktardığını iddia ettiği ancak iddialarını ispat bağlamında sunduğu belgelerin yurtdışına para transferiyle ilgili olmadığının kısa sürede anlaşıldığına yer verildi. Kılıçdaroğlu’nun pişmanlık duyup Cumhurbaşkanı’ndan özür dilemesi gerekirken, yeni yalanlarla kampanyayı sürdürmeye çalıştığı savunulan dilekçede “Şüpheli, yalan ve iftira üzerine siyaset yapmayı alışkanlık haline getirmiş, hak arama girişimlerimize ve bunun üzerine verilen yargı kararlarına rağmen alışkanlığını değiştirmemiştir” değerlendirmesine yer verildi. Dilekçede Kılıçdaroğlu hakkında “Cumhurbaşkanına hakaret” suçundan kamu davası açılması istendi.


 
Kaynak: www.milliyet.com

Bu haber 85 defa okunmuştur.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI